סוגי מנעולים לבית

בחירה של מנעול לדלת הכניסה לבית היא לא בחירה פשוטה. המגוון גדול וכל מנעול הוא בעל יתרונות משלו. היום ברוב הדלתות מותקנים כמה סוגים של מנעולים זה לצד זה כדי לספק הגנה מירבית נגד פריצות. אבל חשוב להכיר את כל סוגי המנעולים כדי ליצור את השילוב הנכון לבטחון הדיירים בבית.

מנעולי צילינדר

מנעולים אלו נחשבים בשנים האחרונות למנעולים הנמכרים ביותר. מנעולים אלו מתאימים לדלתות חיצוניות. ישנן דרגות שונות של מנעולי צילינדר. ככל שדרגת האבטחה שלהם עולה כך גם המחיר אמור לעלות. היום רוב הדלתות המיוצרות בארץ ובעולם מתאימות למנעולי צילינדר. המחיר של מנעול צילינדר איכותי ברמה גבוהה הוא לא זול, אבל מדובר בהשקעה משתלמת לטווח ארוך.

מנעולי לשונית

מנעול לשונית נחשב למנעול הפשוט ביותר. קל מאד לפרוץ אותו ולכן הוא לא בטוח במיוחד לדלתות חיצוניות. כיום מנעול לשונית יהיה בדרך כלל מנעול של דלתות פנימיות כמו דלתות חדרי שינה או חדר אמבטיה ולא מנעול לדלת הראשית של הבית. נעילה מתבצעת על ידי מפתח רגיל שאפשר לשכפל בכל חנות בלי קוד או כרטיס מגנטי, בניגוד למנעולי צילינדר.

מנעול עליון

מנעול עליון הוא מנעול שבדרך כלל לא מותקן לבד על דלת מסוימת אלא בא להוסיף בטחון לדלתות חיצוניות. המנעול ממוקם באיזור גבוה בדלת כדי למנוע מילדים קטנים לשחק איתו והוא מיועד בעיקר לאבטחה נוספת או לאפשרות נעילה מהירה של דלתות בתוך הבית, כדי להגן על הילדים – למשל במרפסת או ביציאה לגינה. מנעול עליון יכול להיות גם מנעול שרשרת שמותקן בדרך כלל בדלתות חיצוניות כדי להוסיף הגנה ולגבות את המנעול הראשי.